HaberlerPolonya Seyahat

Türkiye – Polonya Arası Uçakla Seyahat Seçenekleri

Türkiye - Polonya Arası Uçakla Seyahat Seçenekleri

Türkiye Polonya arasındaki mesafesinin oldukça fazla olması nedeniyle, uçakla seyahat etmek en popüler seçenektir. İki ülke arasında sık sık tarifeli ve charter uçuşlar düzenlenir. Ayrıca, aktarmalı uçuşlar da tercih edilebilir. İşte Türkiye’den Polonya’ya uçmak isteyenler için bazı seçenekler:

Türkiye’den Polonya’ya Tarifeli Direk Uçuşların Yapıldığı Şehirler:

Türkiye’den Polonya’ya yıl genelinde tarifeli direk uçuşların yapıldığı havalimanları:

 1. İstanbul: Türkiye’nin en büyük ve en işlek havalimanları olan İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı, Polonya’nın başkenti Varşova ve Krakow şehirlerine tarifeli uçuşlar sunar.
 2. Ankara: Ankara Esenboğa Havalimanı, Polonya’ya tarifeli uçuşlar sunan Pegasus havayolu şirketi tarafından kullanılır. Varşova ve Krakow’a uçuşlar bulunabilir.
 3. Antalya: Antalya Havalimanı, özellikle yaz aylarında Polonya’nın popüler tatil destinasyonlarından biridir ve yıl içerisinde de tarifeli uçuşlar sunan SunExpress ve Corendon havayolları tarafından kullanılır.

Polonya’dan Türkiye’ye Tarifeli Direk Uçuşların Yapıldığı Şehirler:

 1. Varşova: Varşova Chopin Havalimanı, Türkiye’nin farklı şehirlerine tarifeli uçuşlar sunan havayolu şirketleri tarafından kullanılır.
 2. Krakow: Krakow John Paul II Uluslararası Havalimanı, Türkiye’ye tarifeli uçuşlar düzenleyen birkaç havayolu şirketi tarafından kullanılır.
 3. Katowice: Katowice Uluslararası Havalimanı, Türkiye’ye tarifeli uçuşlar düzenleyen havayolu şirketleri tarafından kullanılır.

Hava Yolları Firmaları:

 1. Türk Hava Yolları (THY): THY, Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir ve Türkiye’den Polonya’nın çeşitli şehirlerine tarifeli uçuşlar sunar. Geniş bir ağa sahiptir ve konforlu bir seyahat deneyimi sunar.
 2. LOT Polish Airlines: Polonya’nın ulusal havayolu şirketi olan LOT, İstanbul’dan Polonya’ya tarifeli uçuşlar düzenler.
 3. SunExpress: SunExpress, Antalya ve İzmir (Yaz Sezonu) gibi tatil bölgelerinden Polonya’nın farklı şehirlerine tarifeli uçuşlar sunar.
 4. Corendon Airlines: Corendon Airlines, Türkiye merkezli bir havayolu şirketidir ve Türkiye’den Polonya’nın bazı şehirlerine tarifeli uçuşlar düzenler. Özellikle tatil seyahatleri için popülerdir.
 5. Pegasus Airlines: Pegasus Airlines, düşük maliyetli bir havayolu şirketidir ve Türkiye’den Polonya’ya tarifeli uçuşlar düzenler. Bütçe dostu seyahat edenler için iyi bir seçenektir.

Türkiye – Polonya Arası Charter Uçuşlar:

Yaz ve kış tatil sezonlarında, Polonya’nın birçok büyük şehri ile Türkiye’nin popüler tatil bölgeleri arasında charter uçuşlar da düzenlenir. Bu uçuşlar, Polonya’lı tatilciler için olduğu kadar bu hatları kullanan vatandaşlarımız için de oldukça cazip seçenektirler. Türkiye’de Bodrum, Dalaman, Kayseri, İzmir gibi havalimanlarına Polonya’daki yukarıda listelenen havalimanlarına ek olarak Wroclaw, Gdansk, Poznan, Lodz gibi birçok büyük sehirden charter uçuşlar sıkça gerçekleştirilir.

Aktarmalı Uçuşlar ve İdeal Güzergahlar:

Aktarmalı uçuşlar, bazen bütçe ve seyahat süresi uygun olduğu için bazen de direk uçuş bulunmayan şehirlere ulaşım için önemli bir alternatiftir. Otobüs yolculuklarıyla birleştirilen alternatif birçok güzergah oluşturulabilir. Bu güzergahları daha detaylı bir yazıda ele almak daha doğru olur.

Türkiye – Polonya Arası Uçakla Seyahat Seçenekleri

Türkiye - Polonya Arası Uçakla Seyahat Seçenekleri
Türkiye – Polonya Arası Uçakla Seyahat Seçenekleri
Share:

Leave a reply