EğitimLisans

Polonya`da Lisans Eğitimi

Polonya`da Lisans Eğitimi

Polonya`da Lisans Eğitimi

Polonya`da lisans eğitimi son yıllarda ülkemizde çok ilgi gören, giden öğrencilerin büyük kazanımlar elde ettiği güçlü bir tercihtir. Polonya genç nüfusu, ekonomik koşulları,  yaşam standartları ve eğlenceli hayatı ile yurtdışında eğitim tercihlerinin başında gelen ülkelerden biri konumunda.

 

Polonya`da lisans eğitimi kaç yıl sürer?

Polonya`da Eğitim

Polonya’da lisans eğitimi hukuk, tıp, diş hekimliği, mimarlık gibi bir kaç bölüm dışında genellikle üç yıldır. Akademik yıllar Eylül ya da Haziran sonu tamamlanır.

 

Türkiye`de üniversite sınavına girme şartı var mı?

Polonya`da Eğitim

Polonya’da üniversite okumak için Türkiye’de herhangi bir sınava girmeniz gerekmemektedir.


Dil Hazırlık Eğitimi

Sitemizdeki dil hazırlık bölümünde de belirttiğimiz gibi İngilizce bölüm eğitimleri için B2 seviyesi İngilizce ya da Lehçe eğitim almak istiyorsanız B2 seviyesinde Lehçe bilmeniz gerekmektedir. Bu ön koşulu sağlayamıyorsanız, dil seviyenize göre dönemlik ya da bir yıllık dil hazırlık kursları ile gerekli olan dil yetkinliğini kazanabilirsiniz. Polonya`da birçok üniversitede dil eğitimi almanız mümkün. Dil eğitiminizin ardından rahatça bölümlere geçebilirsiniz. Konuyla ilgili dil hazırlık başlıklarını okumanızı tavsiye ederiz.

 

Sorularınız ve Polonya`da Danışmanlık Hizmetlerimiz

Polonya Soru Cevap

Okumak istediğiniz bölümlere kabul koşulları üniversiteye ve bölümlere göre değişim gösterebilmektedir. Daha detaylı bilgilere ilgili üniversitelerin websitelerinden veya iletisim sekmesi,  mail adresimiz ya da telefon numaralarımız aracılığıyla bizlerle doğrudan iletişim kurarak ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda Polonya’da eğitim ve danışmanlık hizmeti almak isteyen arkadaşlar bize ulaşabilirler.

 

e-polonya.com ve Sosyal Medya

facebook polonyayatwitter polonyaya

instragram polonyaya

 

Sitemizde sizler için Polonya`yla ilgili farklı konu ve başlıklarda içerikler hazırlıyor, Polonya`dan güncel haberler paylaşıyoruz. Neden Polonya tercih edilebilir? Polonya`da Yasam nasıl? Denklik koşulları neler? Polonya`da iş olanakları neler? gibi bir çok konu da içerikler için sitemizi ve sosyal medya sayfalarımızı takipte kalın.

 

 

Share:

4 comments

 1. Melis 15 Temmuz, 2017 at 15:18 Yanıtla

  Merhaba , eczacılık okumak istiyorum . Türkiye’de eczane açabilir miyim ? Veya yuksek lisans yapabilir miyim ? Polonya’da okumak icin ucret gerekiyor mu ? Ne kadar ? Teşekkürler

 2. admin 30 Haziran, 2017 at 21:02 Yanıtla

  Merhaba Rabia,

  Bolumunle ilgili devam etmek istedigin bir alan varsa o alana ozel bir arastirma yapabiliriz.

  Onun disinda universiteler konusu genis bir konu, ozel olarak merak ettigin konulari buradan ya da mail gondererek sorabilirsin.

  info@e-polonya.com

  Selamlar,

Leave a reply