Eğitim

Polonya`da Beslenme ve Diyetetik Eğitimi

Polonya`da Beslenme ve Diyetetik Eğitimi

Obezite, katkı maddeleri, fast food zincirleri, sağlıklı yaşam, yemekler, diyetler, sporcular daha neler neler. Birçok farklı konuyla bağlantılı olan “Beslenme ve Diyetetik” bölümünü Polonya`da okuyabiliyor muyuz?

Ülkemizde yıllar önce `kesin iş garantili`, ‘ahanda zengin yapan meslekler’ gibi bir çok haberde adı geçen diyetisyenlik, aradan gecen yılların ardından sahip olduğu `kesin iş’ sıfatını kaybetmiş gibi gözüküyor. Artık birçok kişi bu tercihini yaparken iş bulup bulamayacağı konusunda şüpheye düşebiliyor.

 

Ancak biz diğer birçok alanda olduğu gibi “Beslenme ve Diyetisyenlik” bölümünde de, alınan eğitimin yanında kendini geliştirme, işini sevme ve yaratıcılık gibi başlıca faktörlerin öneminin büyük olduğu kanaatindeyiz. Bunlar  sizi bu tip bir bölümde sadece bir değil, birkaç adım öne taşıyabilecek faktörler. Farklı bir ülkede bu eğitimi almak da en nihayetinde farklı bir vizyon sahibi olmanıza yardımcı olacaktır.

Kendini geliştirmenin ucunun açık olduğu, farklı sektörlerde iş olanağı bulunan bu eğitimi ülkemizde olduğu gibi Polonya`da da almak mümkün. Ancak dil seçeneği çok önemli bir kıstas, zira İngilizce olarak bu eğitimi alma imkânı sadece birkaç üniversitede var.  Lehçe olarak ise, ülkenin birçok yerinde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi alabileceğiniz üniversiteler mevcut.

Bölüm fiyatları olarak Lehçe eğitimleri oldukça uygun fiyatlara bulmak mümkünken, İngilizce bölümler ise yıllık 3000Euro`lardan başlıyor.

Bu bölümle benzeri dallar olarak aşağıdaki bölümlerde de Polonya`da eğitim almanız mümkün.

Gıda Teknolojileri ve Beslenme
Beslenme ve Gıda Değerlendirme
Katering ve Diyetetik İşletme
Psikolojide Diyetetik

Share:

Leave a reply