Neden Polonya

KORONA ÖNLEMLERİ 28 Aralık – POLONYA

KORONA ÖNLEMLERİ – POLONYA

Polonya Hükumeti son açıkladığı önlemleri güncelleyerek 28 Aralık 2020 itibariyle uygulamaya geçicek yeni bir paket hazırladı. T.C Varşova Büyükelciligimiz`den konuyla ilgili bir bilgilendirme mesajı yayınlandı.

“Koronavirüs salgını bağlamında Polonya Hükümeti tarafından 28 Aralık 2020- 17 Ocak 2021 tarihleri arasında geçerli olacak yeni önlemler alınmıştır. Buna göre;

Önceden alınmış ve 23 Kasım tarihinde Büyükelçiliğimizce duyurulmuş tedbirlere ek olarak;

-Alışveriş merkezleri tekrar kapatılacak, sadece gıda satışı yapan marketler, eczaneler, kozmetik ve temizlik mağazaları ve kitapçılar hizmet verebilecektir. Bağımsız alanlarda yer alan büyük mobilya mağazaları da açık kalabilecektir.
-Oteller sadece belirli alanlarda faaliyet gösteren polis, sağlık çalışanları gibi üniformalı hizmet personeli ve gerek görüldüğünde hastalar için hizmet verecektir.

Çalışanların kaldığı oteller de kısıtlama dışındadır.

-31 Aralık 2020 Perşembe saat 19:00 ile 1 Ocak 2021 Cuma saat 06:00 arasında acil durumlar haricinde sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır.
-Spor tesisleri ve kayak merkezleri kapatılacak olup, yalnızca profesyonel sporculara açık olacaklardır.
-Polonya’ya ülke dışından toplu/organize taşıma ile seyahat edenler 10 gün zorunlu karantinaya tabi olacaktır. (Karantinadan muaf olan kişilerle ilgili bilgilere bu siteden ulaşılabilir:

https://www.strazgraniczna.pl/…/8557,Koronawirus-wjazd…)Bu kararlarla ilgili ayrıntılar da şu sitede yeralmaktadır:

https://www.gov.pl/…/przedluzamy-etap-odpowiedzialnosci…

Vatandaşlarımızın kendilerinin ve çevrelerindeki insanların sağlığı açısından, bütün önlemlere ve kurallara titizlikle uymaları rica olunur.

Konuyla ilgili gelişmeler hakkında, Büyükelçiliğimizin internet sayfası ve sosyal medya hesaplarındaki açıklamaların ve Polonya Hükümeti tarafından yapılacak uyarıların takip edilmesi önem taşımaktadır.

Vatandaşlarımıza saygıyla duyurur, sağlıklı günler dileriz.”

KORONA ÖNLEMLERİ – POLONYA

Share:

Leave a reply