HaberlerÜniversiteler

Varşova Üniversitesi

Varşova Üniversitesi

Varşova Üniversitesi

Varşova Üniversitesi 200 yıllık geçmişiyle Polonya`nın önde gelen üniversitelerinin başında geliyor. Yaklaşık 60bin kişilik öğrenci nüfusunun yüzde 5-10`luk bir dilimi yabancı öğrencilerden oluşuyor.

İlk 500 Üniversite ve Denklik

İlk 500 Üniversite

Varşova Üniversitesi YÖK tarafından tanınan üniversite sıralandırma kuruluşlarının listelerinde ilk 500 içerisinde yer alıyor. Denklik konusunda kafanız rahat olsun, bayrakları asabilirsiniz.

QS World University Rankings 2018 yazımız için tıklayın.
Times Higher Education 2018 yazımız için tıklayın.

Kampüs Şehrin Merkezinde

Varşova Üniversitesi kapısı

Okulun kampüsü OldTown bölgesine yakın bir noktada, şehrin göbeğinde yer alıyor. Varşova Üniversitesi yerleşkesi, şehrin akan yaşamından kopartmadan sizlere kampüs hayatini tattırıyor.

 

Görülmeye Değer Kütüphane

Varşova Üniversitesi Kütüphanesi

Varşova Üniversitesi`nin kütüphanesi sadece kaynak bulmak için değil, mimari estetiği için de gidip görülmesi gereken yerlerden biri. Başka bir okulda okuyorsanız ya da turistik bir amaçla Varşova`da iseniz de gidip görmenizi tavsiye ederiz.

 

Dil sertifikası ve Dil Hazırlık Bölümü

polish and english

Birçok farklı alandaki eğitimi İngilizce ve Lehçe dillerinde alabiliyorsunuz. Diğer üniversitelerde olduğu gibi Varşova Üniversitesi`nde de eğitime başlayabilmeniz için B2 seviyesinde dil yeterliliği sertifikası isteniyor. Eğer bir dil yetkinliği sertifikasına sahip değil iseniz, okul tarafından düzenlenen dil kurslarına katılabilir ve kurs sonunda yapılacak olan yeterlilik sınavına girerek eğitim hayatınıza başlayabilirsiniz.

Türkçe Doktora Tezi

Warsaw University Turkology

Okuldaki Türkoloji bölümünde doktora tezinizi Türkçe olarak vermeniz de mümkün.

Nobel Ödüllü Mezunlar

Nobel Ödülü

Okulun Nobel Ödülü almış bilim insanları yetiştirdiğini de yazımıza eklemiş olalım.

 

Share:

Leave a reply